This is identical to the cracker bread sold at delis in large grocery stores that costs six dollars for three big rounds. You can make it for pennies! I fell it love with it as an appetizer with Harvarti cheese melted on it but with the price of the cheese and lavash we didn’t have it much. Make sure you roll the dough VERY thin, almost see-through.

This is identical to the cracker bread sold at delis in large grocery stores that costs six dollars for three big rounds. You can make it for pennies! I fell it love with it as an appetizer with Harvarti cheese melted on it but with the price of the cheese and lavash we didn’t have it much. Make sure you roll the dough VERY thin, almost see-through.